Sklep internetowy Clocky, Ticky, Tocky
FAQ - TICKY®

1. Jaka jest różnica między Ticky a Tocky?

Ticky ma klasyczną tarczę zegarową pokazującą godziny i minuty, natomiast Tocky używa do wyświetlania godzin i minut wyświetlacza cyfrowego. Do Tocky można wgrać utwory mp3, do Ticky nie można wgrać mp3 (brak portu usb), ale można wgrać fragment utworu dzięki podłączeniu przez gniazdo audio. W obu modelach Tocky i Ticky można nagrać własne dźwięki pobudek dzięki wbudowanemu mikrofonowi.

2. Jak Ticky może uciekać skoro nie posiada kółek?

Tocky używa kombinacji silnika i własnego ciężaru aby wytworzyć ruch, który pcha go do przodu.

3. Jak dużo jest miejsca na nagranie własnej pobudki w Ticky?

W Ticky można nagrać 15 sekundowy dźwięk dla każdego pliku pobudki.

4. Czy Ticky będzie odtwarzał wszystkie 9 utworów kiedy dzwoni budzik?

Tak, Ticky będzie odtwarzał wszystkie 9 utworów z listy. Odtwarzanie rozpocznie się od wybranego utworu pokazanego na ekranie w sekcji PLAY, a następnie będzie odtwarzał kolejne utwory w kolejności sekwencyjnej. Automatycznie pominie puste ścieżki i rozpocznie odtwarzanie kolejnego utworu.

5. Jak długo ucieka budzik Ticky?

Kiedy alarm dzwoni, Ticky toczy się przez około 30 sekund, nagrania odtwarza przez 10 minut.

6. Z jakiej wysokości szafki nocnej może spadać Ticky?

Bezpieczna wysokość z jakiej może spadać Ticky to 1 metr. Nie umieszczaj budzika Ticky wyżej! Ticky może spadać na dywan lub na podłogę drewnianą.

7. Jakie baterie są zalecane dla Ticky?

Zalecamy standardowe baterie litowe AAA dla optymalnej żywotności baterii należy używać baterie markowe. Możesz także użyć standardowych baterii alkalicznych AAA. Produkt nie jest przystosowany do używania z akumulatorami.

8. Dlaczego ekran świeci się nadal, pomimo że usunięto z Ticky baterie?

Kiedy wyciągniesz baterie, gdy na ekranie zaświeci się komunikat „batt” informujący o niskim stanie baterii. Wyświetlacz Ticky będzie się świecił nadal przez około 30 sekund. Powodem jest przechowywanie niewielkiej ilości energii wewnątrz Ticky przez cały czas jego pracy, dla zabezpieczenia przed chwilowymi zanikami napięcia np. gdy budzik uderza o podłogę. Kiedy zmieniasz baterie, wyjmij stare baterie, odczekaj aż wyświetlacz zgaśnie całkowicie, a następnie włóż nowe baterie. Użyj włącznika poniżej ekranu LCD, aby ponownie uruchomić produkt.

9. Czy w czasie wymiany baterii moje dane nadal są przechowywane?

Wszelkie nagrania zostaną zachowane, jednak ustawienia czasu, budzika, dźwięku budzika i innych nie zostaną zachowane i muszą być ponownie ustawione.

metody płatności